Dear World: I'm coming!: Tajski spis treści / Thai list of content

wtorek, 10 lutego 2015

Tajski spis treści / Thai list of content

English version below polish :)

Przed Wami spis wszystkiego co do tej o Tajlandii się pokazało na mym blogu. Do uzupełnienia z resztą. Co mi zostało? Podsumowanie samo w sobie i historie o Koh Tao i Koh Lancie - dwóch wyspach, które zostawiłam sobie na samiutki koniec i... gdzie się doszczętnie spłukałam.


A więc oto wszystko o Tajlandii - żeby łatwiej było się odnaleźć w tym bałaganie. Wystarczy kliknąć w to co Was zainteresuje, o ile coś takiego będzie :D

O samych miejscach:
 
I z nieco innej beczki :)

UPDATE życiowy

Otóż, uciekłam z Polski. Nie wiem jeszcze jak długo zabawię w Anglii, póki co szukam jakiejś przyjemnej i taniej kwatery, by móc potem rozejrzeć się za robotą w Norwich. Tym samym powstanie nowa zakładka o tym jak się żyje na emigracji. ,,Żyję" tu od 5 dni więc zamykam się na kłódkę i idę dalej wertować gumtree. A i jeszcze jedno: jakby ktoś się wybierał w okolice Cambridge, Londynku, Norwich na weekend dawajcie znać!


ENG version

Decided to make a list with everything about Thailand which is on my blog. Obviously need to complete everything. What's more I'm going to add? For sure kind of summary and stories from Koh Tao and Koh Lanta - two islands which I've visited at the end of my journey... and where I completely cleaned out my wallet.

So here it is - to make it easier to find sth in that mess.

About places I've been to:And for a slightly different but still Thailand :)LIFE UPDATE

Well, I ran away from Poland. I don't know for how long I'm gonna stay in England. Anyway now I'm looking for some nice and cheap accommodation then gonna try to find some job in Norwich. Thus  I decided to create new tab about
emigration. ,,I live" here just for 5 days so now I'm shutting up and going back to gumtree. And one more thing: if someone is going to be around Cambridge, London or Norwich at the weekend let me know!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz