Dear World: I'm coming!: Co moża robić w Krabi? / What to do in Krabi?

wtorek, 16 grudnia 2014

Co moża robić w Krabi? / What to do in Krabi?


1. Jeść :D Day market i dwa nocne, a tam... Od owoców i warzyw, przez słodycze i typowe tajskie dania, które często pakują w foliowe torebeczki. A wszystko: za grosze! Posiłek plus piwko to wydatek ok. 10zł. Obrane i pokrojone mango, ananas lub dragon fruit 2-3zł. Na niedobór witamin nie umrze tutaj nikt. Chyba, że ktoś nie je warzyw i owoców.


I choć zapachy są bardzo eee... intensywne i inne, a w przypadku wizyty sanepidu pewnie zamknęliby wszystko po kolei i ogłosili katastrofę sanitarną po jakimś czasie się człowiek przyzwyczai i nic już nie robi większego wrażenia ;) 


2. Wynająć skuter (150 bht czyli ok. 15zł) i pozwiedzać okolicę. W pobliżu możemy znaleźć między innymi plażę Ao Nang, a z niej możemy się dostać np. na Railay beach czy inne wysepki (za dostanie się na Railay zapłaciłam w dwie strony 200 bht, około 20 minut na łodzi i jakieś 20 minut czekania aż uzbiera się cała łódka ludzi). 

 
Oczywiście jeszcze nie dojrzałam do bycia kierowcą i z mym szczęściem spotkałam przemiłego młodzieńca z Niemiec, który był kierowcą. Wierzcie mi lub nie ale... mimo tylko 30minut na skuterze spalona byłam na raczka, wliczając bąble na udach, a potem rany na twarzy i dekolcie (czasem nawet i mając na sobie bloker 50tkę Katarzyna zauważała opaleniznę :/, takie mają słońce!)


3. Mając skuter można podjechać i wspiąć się do Tiger Cave Temple od której dzieliła nas duża ilość schodów, bo ok. 1240. Wydawałoby się to banałem ale gdy dodać fakt, że w powietrzu można pływać, bo wilgotność jest masakrycznie wysoka, plus temperatura, plus różne wysokości stopni i czasem strome podejścia, że przydałoby się olinowanie i uprząż. Szczerze? Znowu myślałam, że umrę. Tym razem miałam 5 zawałów, nagrałam nawet filmik z ostatnim pożegnaniem. Co oni mają z tymi schodami?!? Wszędzie trzeba się wspinać, ot co.


4. Połazić po mieście. Choć wiele tam do zobaczenia nie ma zawsze ciekawie poobserować jak wszystko działa w takim kraju jak Tajlandia. Czekają na was takie atrakcje jak: zmywanie naczyń na ziemii w misce, mnóstwo miejsc z jedzeniem z plastikowymi stolikami i mini krzesełkami, ruch lewostronny, biegające szczurki, karaluszki i strasznie duża ilośc bezdomnych psów...

 
Wrażenia ogólne: Krabi same w sobie jest ok. ale na jakieś 3 nocki max. chyba, że chcemy polecieć na Railay i tam się poobijać na plaży ;) Pogoda była całkiem ok. choć na zdjęciach tego nie widać. Pora deszczowa jest przereklamowana.
ENG version :)


1. Eat :D Day and two night markets and there... From fruits and vegetables through sweets and typical Thai dishes. For really small money! Meal plus beer will cost approx. 3/4$. Peeled and sliced mango, pineapple or dragon fruit 0,75/1$. Nobody will die here because of the deficiency of vitamins.  


Fragrances are very intense and eee... bit different then here and probably in the case of visits of some sanitary control probably they would close eerything and declared a sanitary disaster after some time everybody are getting used to it and nothing makes impression ;) 2. Hire a scooter (150 bht, around 5$) and explore the area. Nearby you can find among others the beach of Ao Nang, and you can get from here to Railay beach and other islands. (For getting to Railay paid the 200 BHT (6,5$), about 20 minutes on boat and 20 minutes of waiting for making the boat full of people). Of course I was not yet mature enough to be a driver and I with my luck met lovable young man from Germany, who was the driver

 
Believe it or not, but... even though only 30 minutes on a scooter was burned, including blisters on the thighs and then wound on the face and neck (sometimes even wearing sunscream 50 I noticed tan :/, sun is sooo strong in here!) I'm too white for those countries.


3. With the scooter can drive and climb up to the Tiger Cave Temple where there are many stair, because approx. 1240. Would appear to be stating but when you add the fact that you can swim in the air because the humidity is so freakin high, plus temperature, plus different height levels of the stairs and sometimes steep approaches that could use a rigging and harness.

  
Honestly? Again, I thought I'm about to die. This time I had 5 heart attacks, even I recorded the ,,last goodbye" video. What they have with those stairs?!?


4. Walk around the city. Although not much to see there. But it always interesting to observe how everything works in a country like Thailand. Attractions such as: washing dishes in a bowl on the ground, lots of eating places with plastic tables and mini chairs, left hand drive, rats,
cockroaches...

 
Appreciation: Krabi in itself is ok. But for 3
max nights unless you want to go on Railay and chill out there ;)


 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz